Pár klikov a máte vlastnú sociálnu sieť

Autor: Klára Samková | 14.5.2011 o 10:35 | (upravené 14.5.2011 o 11:26) Karma článku: 5,60 | Prečítané:  2347x

Celkom sympatická myšlienka, čo poviete? V dobe keď vačšina z nás je registrovaná na rôznych sociálnych sieťach ako je facebook, twitter a možno trošku menej známy hi5 je táto voľba celkom fajn alternatíva. Tiež som si to myslela.Ale!

Netrúfam si písať kritiku na tieto stránky, keďže nemám s týmito stránkami toľko skúseností aby som sa mohla pasovať za odborníka, ale predsa mi dovoľte priblížiť vám môj pohľad na ne.

Nedávno som sa dala zlákať v názve uvedeným sloganom stránky wall.fm. Vytvorenie samotnej stránky mi skutočne zabralo pár minút a klikov. Aké však bolo moje prekvapenie, keď som zistila že z facebooku navyknutý like a comment v mojej novovzniknutej stránke nie je, treba ho doinštalovať. Dobre, doinštalovala som. Hurá, máme like aj comment.

Samozrejme v závislosti od výberu ponúkaných šablón závisí aj usporiadanie stránky. Pre priaznivcov jednoduchých stránok sa to môže zdať preplnené, ale v konečnom dôsledku je to otázka zvyku.

Pridávanie odkazov, videa a fotiek? Oproti facebooku pomerne ťažkopádne. Video nestačí zdieľať, potrebujete vložiť embed kód, jaj a hlavne nie len tak hocijako, najprv vytvorte video, potom môžete vložiť ten kód, nezabudnite na popis, bude vám potom hádzať chybu. Všetky fotky, čo sa nahodia, podobne zdĺhavo hádže do jedného priečinka, tak vaše fotky vidia všetci nezávisle na tom či ste priatelia alebo nie. S odkazmi je to podobne. Čo mi ale nesmierne prekáža, je to že na tieto siete sa nedajú posielať odkazy priamo odtiaľ, kde ich čítate. Čo je z môjho pohľadu pomerne ťažkopádne. Wall.fm poskytuje aj priestor pre fóra a  spoločný live videochat, na nejaké praktické využitie tohoto typu chatu som zatiaľ neprišla.

Čo ale nesmierne oceňujem, je pridávanie blogov priamo v sieti. Pridávanie blogov je podobné ako tu. Zaujímavo je riešené hodnotenie fotiek a videí, nie jednoduchým lajkom, ale hviezdičkami, celkovo piatimi. Môže to byť zaujímavé pri vlastnej tvorbe fotiek fotografmi. Blogy tiež môžete ohodnotiť hviezdičkami.

Na podobnom princípe funguje aj sieť socialgo. Priznám sa, skúšala som len zdarma verziu.  Ak mám tieto dva siete porovnať, pre mňa je prívetivejšie socialgo, hlavne preto, že netreba doinštalovávať lajky. Socialgo je z môjho pohľadu premakanejšie, a taktiež príjemnejšie vzhľadom a ovládaním backadminu. Na socialgo tiež máte možnosť chatu, ale ten je podobný tomu facebookovskému. Ostatné ovládanie je totožné už spomínaným wall.fm.

Samozrejme aj mnohé iné stránky ponúkajú možnosť budovania si vlastných sietí. Výber je predovšetkým závislý na tom, na aký účel je vlastná sieť vytváraná ak chcete pre uzavretú spoločnosť kde viacmenej každý každého pozná odporúčala by som wall.fm a pre rozmanitejšiu spoločnosť napríklad na portáloch miest určite socialgo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?